Pobierz darmowy
poradnik SEO
dla e-commerce

  • Pozycjonuj swój sklep wedle najlepszych standardów.
  • Wykorzystaj doświadczenie największej agencji SEM w Polsce.
  • Buduj przewagę w wyszukiwarce i zdobywaj klientów organicznie!

Wielkość pliku około 0,3MB

Verseo AdBook - darmowy poradnik Google Adwords i marketingu online

O autorze

Joanna Michalska

Joanna Michalska - nasz mały wulkan energii to czyste 5 lat doświadczenia w obszarze optymalizowania stron internetowych. Współtworzyła nasz poradnik z marketingu online - Verseo AdBook 2018. Przez kilka lat, w roli nauczyciela akademickiego przekazywała wiedzę i nieustająco próbuje odgrzać swój doktorat. Na blogu dzieli się z Wami wszystkim tym, co może pozwolić Wam polepszyć widoczność witryny w wyszukiwarce Google. Przepada za literaturą faktu oraz podróżami w ciepłe miejsca z historią w tle.

Poradnik SEO dla e-commerce

Przed Tobą darmowy PORADNIK SEO DLA E-COMMERCE przygotowany w ramach Akademii Wiedzy przez agencję interaktywną Verseo. Nasz poradnik skupia się na możliwościach pozycjonowania sklepów internetowych. Zastanawiamy się wspólnie, czym SEO dla sklepu różni się od analogicznej usługi świadczonej dla firm z sektora usługowego.

Pozycjonowanie e-commerce

Pozycjonowanie e-commerce dobrze jest rozpoczynać już na etapie budowy witryny. Wynika to z faktu, że platformy sklepowe różnią się między sobą i wdrożenie poprawek na wczesnym etapie jest najlepszym możliwym rozwiązaniem.

Zmiany SEO dla sklepów internetowych wprowadza się także w późniejszym okresie, może się to jednak wiązać z koniecznością wydatków na przebudowę lub rezygnacją z wdrożenia części zmian. Więcej o strategiach marketingowych dla e-commerce czytaj na naszym blogu: TUTAJ.

Kto przygotował poradnik?

Poradnik SEO DLA E-COMMERCE został przygotowany przez jednego z najlepszych specjalistów SEO agencji interaktywnej Verseo – Joannę Michalską. Asia posiada bardzo bogate doświadczenie w zakresie optymalizacji stron internetowych, dlatego podjęła decyzję o dzieleniu się nim z innymi.

Przez kilka lat, w roli nauczyciela akademickiego, Asia przekazywała studentom swoją wiedzę. Na blogu Verseo dzieli się wszystkim tym, co pozwoli Ci polepszyć widoczność Twojego sklepu internetowego w wyszukiwarce Google.

Poradnik z pozycjonowania sklepu

Z naszego PORADNIKA SEO DLA E-COMMERCE dowiesz się między innymi:

  • Czym jest indeksowanie i jak działa?
  • Dlaczego warto dodawać na stronę nowe treści?
  • Czy warto dzielić się opiniami klientów?
  • Na co klienci zwracają szczególną uwagę w sklepach internetowych?
  • Jakie jest absolutne minimum bezpieczeństwa w przypadku sklepów internetowych?
  • Czym są linki kanoniczne i za co odpowiadają?

Nasz PORADNIK SEO DLA E-COMMERCE podpowiada również, z jakich narzędzi marketingowych warto skorzystać, by pozycjonowanie sklepów stało się skuteczne. Znajdziesz w nim również przydatny słowniczek pojęć SEO, dzięki któremu nie zginiesz w gąszczu nowych informacji.

Aby uzupełnić wiedzę, pobierz nasz darmowy PORADNIK SEO DLA USŁUG dedykowany stronom prezentującym usługi. Nie ma się co zastanawiać, klikaj już teraz!

Pozycjonowanie sklepów internetowych - czy warto?

Jeśli Twój sklep internetowy nie przynosi spodziewanych zysków lub po prostu chcesz zdobyć nowych klientów, postaw na profesjonalne pozycjonowanie. Zestaw prac, które są potrzebne w przypadku sklepu internetowego, jest określany przez specjalistę SEO na bazie audytów. Ich efektem jest stworzenie listy niezbędnych prac do wykonania, obejmujących zarówno działania onsite, jak i offsite.

Pozycjonowanie sklepów internetowych w dużej mierze zależy od przygotowanych na stronę tekstów. Wyszukiwarka Google jest wyszukiwarką tekstową, dlatego roboty sieciowe poznają sklep internetowy dzięki opublikowanym tam treściom. To właśnie na ich podstawie oceniają, czy sklep odpowiada zapytaniu wpisanemu w wyszukiwarkę.